PROJELERİMİZ

Araştırma ve geliştirme kapsamında yapılan çalışmaların arttırılması ve bu konuda daha efektiflik sağlanması amacı ile 2011 yılında Ar-Ge departmanı hayata geçirilmiştir. Bu departmanımız görevi ürünlerimizin özelliklerinin, kalitesinin ve performansının arttırılması çalışmalarını bilgi ve tecrübe ile harmanlamak ve sizlere daha uygun daha kaliteli hizmet sağlamaktır.

Tüm bunlar için Ar-Ge faaliyetlerinin önemine inanan firmamızda bu kapsamda çalışmaların daha detaylı sürdürülebilmesi amacı ile metalürjik anlamda karakterizasyon, inceleme ve test altyapısına içeren laboratuvarımız vardır. Bu birim altında alanında tecrübeli ve yetenekli doktora, yüksek lisans ve tekniker dereceli çalışanlarımız vardır.

Dünden bugüne ONAT Alüminyum bünyesinde ulusal ve uluslar arası ortaklarla yürütülen projeler hayata geçirilmiştir. Bu konuda üretim kalitesi ve performansının arttırılması amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar üniversite işbirlikli San-Tez çalışmaları, Avrupa birliği projeleri, TÜBİTAK ve TEYDEB projeleridir.


Tamamlanan Projelerimiz
  • Alüminyum Profillerin İzotermal Ekstrüzyonu / Isothermal Extrusion of Aluminum Profiles (TÜBİTAK-2001)
  • Al-Ti-Bor Tane İnceltme Projeleri / Al-Ti-Bor Grain Refining Project (TÜBİTAK-2004)
  • Yeni Tasarlanan Kriyojenik Tabanlı Isıl İşlem Prosesi ile Yüksek Performanslı Alüminyum Ekstrüzyon Kalıplarının Üretimi / New cryogenic-based thermochemical treatments for manufacturing of high-performance Aluminum extrusion-dies. (AB 7.Çerçeve Programı-TÜBİTAK-2011)

  • Devam Eden Projelerimiz
  • Alüminyum Otomotiv Parçalarının Soğuk ve Yarı Sıcak Şekillendirme Teknolojisinin Geliştirilmesi / Increasing the Efficiency of the Hot and Semi-Hot Forging Process For Aluminum Automative Parts (TÜBİTAK – 2013)